No 28. decembra ar distances līgumu alkoholu var tirgot tikai uzņēmuma tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē

Valsts ieņēmumu dienests (VID) informē, ka no šī gada 28. decembra mainās alkoholisko dzērienu tirdzniecības internetā kārtība. Turpmāk ar distances līgumu to varēs tirgot tikai uzņēmuma tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē. Lai komersanti varētu turpināt tirgot alkoholiskos dzērienus internetā arī pēc šī gada 28. decembra, bija jāpārreģistrē esošā vai jāsaņem jauna licence. Pretējā gadījumā alkoholisko dzērienu tirgošana internetā pēc 28. decembra ir aizliegta.

Ja līdz šim alkoholisko dzērienu tirdzniecība ar distances līgumu jeb internetā bija atļauta, izmantojot jebkādu distances saziņas līdzekli (telefons, e-pasts, fakss u.tml.), tad no šī gada 28. decembra to var darīt tikai tirgotāja tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē, kas norādīta speciālajā atļaujā (licencē) alkoholisko dzērienu vai alus mazumtirdzniecībai.

Plašāka informācija par to, kādus norēķinus atļauts izmantot tīmekļvietnē/mobilajā lietotnē; kādā veidā jāpārliecinās par pircēja vecumu; kādai informācijai jābūt norādītai tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē un kā var piegādāt tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē iegādātos alkoholiskos dzērienus, pieejama informatīvajā materiālā “Par alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību ar distances līgumu tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē”.

Minēto kārtību nosaka grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas stājās spēkā 2020.gada 28.decembrī.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID Konsultatīvo tālruni 67120000, izvēloties tematu “Akcīzes nodoklis un akcizēto preču aprite”. 

Publicēšanas datums: 29.12.2020.