PTAC sejas masku cenu monitoringa dati un ieteikumi tirgotājiem

Salīdzinot ar cenu monitoringa uzsākšanu pavasarī, kā arī skatoties pret oktobri, joprojām ir novērojams cenu samazinājums, savukārt stipri ir pieaudzis sejas masku piedāvājums, gan vienreiz lietojamajām, gan vairākkārt lietojamajām sejas maskām. Piemēram, respiratori monitoringa veikšanas sākumā praktiski bija nepieejami, bet pašlaik to piedāvājums paplašinās. Arī cenu diapazons ir ļoti plašs -  sākot no četrpadsmit centiem, pārsvarā vienreiz lietojamām maskām, līdz pat trīspadsmit euro par vairākkārt lietojamajām maskām.    

Respiratori pārsvarā pieejami FFP2 klases (11), savukārt no 143 higiēniskajam sejas maskām 84 ir vairākkārt lietojamās sejas maskas, pārsvarā Latvijas ražotāju izgatavotas, bet 59 ir vienreiz lietojamās higiēniskās sejas maskas, kas ir līdzīgas medicīniskajām maskām. 
Cenu diapazons: respiratoriem - no 1.80 - 9.99 EUR par gb., higiēnas sejas maskām no 0.14 – 13.00 EUR par gb., medicīniskajām maskām - no 0.20 – 0.80 EUR par gb.

Ņemot vērā plašo piedāvājumu, PTAC aicina patērētājus, izvēlēties sev piemērotāko sejas maskas veidu, vairāk informācijas: masku lietošana.  Sejas maskām bērniem ir jābūt atbilstošam izmēram, kā arī jāpārliecinās, ka maska der, un tiek lietota atbilstoši prasībām.

PTAC novērojumi liecina, ka higiēnas sejas masku ražotāji nenorāda nepieciešamo informāciju par preces pareizu lietošanu, kopšanu un sastāvu, tāpēc PTAC atgādina, ka uz preces ir jānorāda vismaz pamata informācija:skatīt pievienoto failu.

Par sejas masku lietošanu aicinām sekot Veselības ministrijas norādēm.

Papildu informācija:
Sanita Gertmane
Patērētāju tiesību aizsardzības centra
Patērētāju atbalsta, sabiedrības informēšanas un komunikāciju daļas vadītāja
Tālr.: 26544528, 22006628
E-pasts: Sanita.Gertmane@ptac.gov.lv

Publicēšanas datums: 22.12.2020.